3 hlavné dôvody, prečo sa registrácia do katalógov oplatí

Názory na registráciu do katalógov sa rôznia. Podľa niektorých sú to zbytočne vynaložené investície a čas. Ak sa však zameriate na kvalitné a overené katalógy a registráciu vykonáte precízne, určite prinesie množstvo pozitív. Akých?

Čo získate registráciou do katalógov

V prvom rade by ste mali vedieť, čo je to kvalitný internetový katalóg. Ide o akúsi databázu alebo zoznam firiem, internetových stránok, respektíve e-shopov. V kvalitnom katalógu by mali byť tieto firmy, či stránky, registrované v kategóriách podľa zamerania, prípadne podľa lokality. Okrem toho má kvalitný katalóg ponúkať svojim návštevníkom len overené odkazy na stránky. Ak zistíte, že katalóg obsahuje neaktuálne alebo nefunkčné odkazy, radšej ho vynechajte. Zamerajte sa na kvalitné a pravidelne aktualizované katalógy, ako sú napríklad centrum.sk, zoznam.sk, či surf.sk. Poďme si teda povedať o hlavných výhodách, ktoré registrácia do katalógov prinesie.

  1. Získate kvalitnú prezentáciu svojej firmy, webu, e-shopu…

Okrem názvu stránky alebo firmy ponúkajú mnohé katalógy možnosť krátkeho popisu, kde uvediete zameranie a základné informácie o vašej stránke. Zvoľte vhodné a zrozumiteľné popisy. Zvýšite tak šancu, že práve „na vás“ si užívateľ klikne. V popise nevynechajte ani kľúčové slová.

  1. Zvýšite návštevnosť svojich stránok

Čím viac ľudí o vás vie, tým viac ich vaše stránky aj navštívi. Z obyčajných návštevníkov sa tak môžu stať napríklad aj stáli zákazníci vášho e-shopu.

  1. Tvoríte spätné odkazy

Tu treba opäť zdôrazniť, že je nutné registrovať do kvalitných katalógov. Takáto registrácia do katalógov vám prinesie spätné odkazy z kvalitných webov, čím môžete zvýšiť pozíciu vašej stránky v internetových vyhľadávačoch.

Registrácia do katalógov sa teda určite oplatí a môže vášmu webu, resp. e-shopu, priniesť mnohé pozitíva. Rovnako sa v prípade e-shopov oplatí registrovať aj do porovnávačov cien a vyhľadávačov tovarov.